• BIST 95.933
  • Altın 240,971
  • Dolar 5,8840
  • Euro 6,5859
  • İstanbul : 19 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İzmir : 25 °C

Aile Hekimleri Mart Ayında Denizli'de Buluşacak

Aile Hekimleri Mart Ayında Denizli'de Buluşacak
Denizli Aile Hekimleri Derneği 07-10 Mart 2019 tarihinde Colassae Thermal&SPA otelde Ulusal Denizli Aile Hekimliği Kongresi'nin ikincisini düzenleyecek. Dernek ve Kongre Başkanı Dr. Hasan Gökçe sorularımızı yanıtladı:

denizli-hasan.jpg

 

 

İçinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılara rağmen, bazı kongreler iptal bile edilirken siz 2019 yılında ikinci Aile Hekimliği kongresi düzenleyeceksiniz. Buradaki güvenin ve başarının sırrı sizce nedir?

 

2018 Mart ayında düzenlediğimiz ilk kongremiz katılımcılarımız tarafından çok beğenildi ve bizlere olumlu geri dönüşlerin olması bizlere yüksek moral kaynağı oldu. Sahamızdan ve katılımcılarımızdan aldığımız olumlu geri dönüşler yönetim kurulumuz tarafından değerlendirilmiş ve kongremizin aile hekimliği camiasında kalıcı yer edinmesi konusunda her yıl artan gayret ve özveri ile çalışma kararı vermemize etkisi yüksek olmuştur.Ulusal Denizli Aile Hekimliği kongresi ticari amaçlı bir kongre değil,tamamen bilimsel hedefleri olan aile hekimliği camiasına bilimsel sunumlarla katkı sunmaya çalışan bir kongredir.

Kongre düzenleme kurulumuz ve yüklenici firmamız her türlü oluşabilecek zararı cebinden karşılamayı göze alarak yüksek şevkle kongrenin başarısı için üstün çaba ile çalışmaktadır. DAHED olarak bu yılda kongremizin iyi bir seviyede başarı ile tamamlanacağına olan inancımız tamdır.

2019 yılındaki kongrenizde hangi konuları işlemeyi planlıyorsunuz?

Kongremizde çok değerli hocalarımız kendi alanlarında aile hekimliğinde sık karşılaşılabilecek aynı zamanda aile hekimlerinin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz konularda sunumlarda bulunacaklar. Aile Hekimliğinde Erişkin Aşılama- Pnömokok Aşısı, Aile Hekimliğinde Ergen Sağlığı ve Periyodik Sağlık Taramaları,  Kronik Hastalıklara Bakış ve Kanser Taramaları, Çoklu İlaç Kullanımının Kişi ve Toplum Sağlığında Yarattığı Sorunlar, Aile Hekimliğinde Kardiyovasküler Hastalıklara Yaklaşım, Aile Hekimliğinde Dislipidemik Hastalıklara Yaklaşım, Aile Hekimliğinde Diyabetik Hastaya Yaklaşım, Aile Hekimliğinde Kronik Böbrek Hastalıklarına Yaklaşım, Beslenme Özelinde Bilgiye Giden Yol Mideden Geçer, Aile Hekimliğinde Solunum Yetmezlikleri ve Çocuklarda Hışıltılı Solunum, Aile Hekimliğinde Pediatrik İdrar Yolları Enfeksiyonları ve Kronik Böbrek Yetmezlikleri, Aile Hekimliğinde Rinitlere Yaklaşım, Gebelik Özelinde Kadın Kalp Sağlığı, Aile Hekimliğinin Avrupa'daki Uygulamalarının İncelenmesi gibi güncel konuları işlemeyi düşünüyoruz.

Kongrenize bu  yılki katılım ne kadardı, 2019 yılında bu katılımın ne olacağını tahmin ediyorsunuz? Neden?

İlk kongremizi ilaç sektöründen yeterli destek görmemesine rağmen 200 civarında kayıtla tamamladık. Bu yıl bu sayının daha çok üstüne çıkacağımızı düşünüyoruz. İlimizde 330 aile hekimliği birimi bulunmakta ve derneğimiz Türkiye'de ki aile hekimleri dernekleri içinde temsiliyet oranı en yüksek derneklerden birisidir.İlimizde çalışmakta olan aile hekimlerinin %90 'dan fazlası derneğimiz üyesidir. Bu nedenle derneğimiz üyesi aile hekimlerine kongreye katılımının yüksek olması için derneğimiz özel çalışmalar yapmakta olup beklentimiz de bu yöndedir.

Ülkemiz geneli ve ilimizden yüksek katılımla birlikte yurt dışından gelecek misafirlerimiz ile bu yıl en az 300 katılımcıya ulaşacağımızı düşünüyoruz. İlk kongremizde salonumuz her sunumda yüksek doluluk oranı ile konuşmacılarımız tarafından olumlu geri dönüş sağlamıştır. Geçen yıl kongremize katılan değerli hocalarımız bu yıl içinde davet edildiklerinde katılacaklarını bildirmişler ve bizlere yüksek moral vermişlerdir.

Kongremizin yıllar içerisinde daha güçlü konuma geleceğine olan inancımız yüksektir. Aile hekimliği kongreleri belli bölgelerde sıkışıp kalmış iken Pamukkale bölgesi aile hekimliğinde farklı bir kongre bölgesi olmaya adaydır.

Kongrenize aile hekimleri sizce neden katılmalı, açıklar mısınız?

Kongremiz aile hekimlerinin bir araya gelebileceği, dostluklar kurabileceği, bilimsel sunumlarından doyuma ulaşabileceği, kırmızı ve beyaz bölgemiz kaplıca suyunun sıcaklığı ile ruhen ve bedenen rahatlayabileceği bir kongredir.

Katılımcılar kesinlikle tekrar gelmek üzere ayrılacaklardır. Bizler buna inanıyoruz. Biz dostlarımızla beraber olmak ve onları Pamukkale-Karahayıt - Laodikya yı gezdirmek ve ilimizde en güzel şekilde ağırlamak istiyoruz.

*Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

2.Ulusal Denizli Aile Hekimliği kongresi aile hekimliği tıp disiplinine yeni bir soluk yeni bir renk olacaktır. Mart ayında baharı karşılarken vücudumuzu ve ruhumuzu yaza hazırlamak için en güzel zaman diliminde tüm meslektaşlarımızı kongremize bekliyoruz.

Kongremiz bilimsel ve sosyal programı ile ve uygun fiyat yaklaşımı ile kesinlikle katılımcıları mutlu edecektir.Kongremizde görüşmek dileğimizle tüm meslektaşlarımıza sağlıkta şiddetin yaşanmadığı güzel bir gelecek diliyorum.

Sorularımızı yanıtlamak için zaman ayırmanızdan ötürü teşekkür ederiz.

 KONGRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İlgili Haberler
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim