• BIST 104.595
  • Altın 229,784
  • Dolar 5,4631
  • Euro 6,1893
  • İstanbul : 11 °C
  • Ankara : 2 °C
  • İzmir : 8 °C

SAĞLIĞINSESİ AÇIKLIYOR!!!

<B>  <U><I>SAĞLIĞINSESİ  </I>   </U> AÇIKLIYOR!!!</B>
Dilek Süzen


Sağlık camiasının tüm bileşenlerini buluşturan, sadece Türkiye?nin değil dünyanın tek sağlık portalı olan SAĞLIĞINSESİ , kongre, toplantı ve çeşitli etkinliklerin başlama mevsimi nedeniyle, tıp fakültelerine, sağlık sektöründeki dernek, birlik ve vakıf yöneticilerine önemli bir açıklama yapmak istiyor:

Doktorundan diş hekimine, eczacısından hemşiresine, veteriner hekimine kadar sağlık camiasının tüm bileşenlerini buluşturan SAĞLIĞINSESİ , online olduğu 17 Kasım 2005 tarihinden itibaren tarafsız, bağımsız, etik, ilkeli bir yayın politikası izliyor.

Hitap ettiği kesimden aldığı güç ve destekle ilkelerinden taviz vermeyen SAĞLIĞINSESİ , maddi çıkarlar nedeniyle çeşitli medya kuruluşlarının yaz(A)madığını yazmaktan, basın toplantılarında da sorul(A)mayanları sormaktan çekinmiyor.

Online olduğunu tarihten bu yana okurların da bildiği gibi SAĞLIĞINSESİ haklı olduğu her konunun üzerine gitmekten kaçınmıyor. Nitekim online olduğu tarihlerde internet medyasında ?kopyala yapıştır? alışkanlığını (!) kararlı tutumu sayesinde yıkmayı da başardı.

250?ye yakın baş yazar ve yazarıyla, güncellenen özel haberleriyle başlangıçta sağlık konusunda internet medyasının ve bazı yazılı medyanın ?kopyala yapıştır? kaynağı olan SAĞLIĞINSESİ , özel haberlerine sahip çıktı. Kaynak göstermeden kullanan yazılı medyayı ve okurların da çok iyi bildiği bir haber ajansını delili ile birlikte teşhir etti. Hemde üyelerine gönderdiği e- bültende haber olarak yer vererek. İnternet medyasıda SAĞLIĞINSESİ ?nin bu kararlılığı karşısında yapılması gerekeni yaptı ve alınan tüm haberlerde kaynak gösterilmesine başlandı. BÖYLECESAĞLIĞINSESİ Nİ İNTERNET MEDYASI İLKELERİYLE TANIMIŞ OLDU.

YA PR ŞİRKETLERİ?


PR şirketleri hastanelerle ve orada çalışan doktorların çeşitli hastalaıklarla ilgili hazırladıkları haberleri, yazılı görsel ve internet medyasına gönderiyor. Onlarda bunları aynen kullanıyor,SAĞLIĞINSESİ ise gönderilen tüm haberleri belirli değerlendirmelerden geçirmeden kullanmıyor. Durum böyle olunca da belirli kalıplar içinde hazırlanıp yollanan bu haberlerin çoğu SAĞLIĞINSESİ ?nde yer almıyor.

Bu durum sağlık piyasasına yeni giren bazı PR şirketlerinin ilgisini çekip nedenini sorunca gerekli açıklamalar da yapıldı, SAĞLIĞINSESİ nin özelliği, diğer sitelerden farklılığı izah edildi. Ne tür haberlere yer verildiği açıklandı. Onlarda yayın politikasına uygun olanlar dışında SAĞLIĞINSESİ ' ne haber göndermemeye başladı.

PR ŞİRKETLERİ DE BÖYLECESAĞLIĞINSESİ ?Nİ İLKELERİYLE TANIMIŞ OLDU.

İŞTE ÖNEMLİ AÇIKLAMA


Ancak toplantı, açılış, kongre organize eden, adının devamına turizm, kongre organizasyon, danışmanlık vs. gibi kelimeleri ekleyen bazı şirketler,SAĞLIĞINSESİ ' nin özelliğini, konseptini, farklılığını anlamamakta ısrar ediyor.

İŞTE SAĞLIĞINSESİ BU KONUDA ÖNEMLİ BİR AÇIKLAMA YAPMAK İSTİYOR:

SAĞLIĞINSESİ sağlık çalışanlarının ilgilendiren duyuru, açıklama, toplantı, kongre vb. haberlerini ön haber olarak kullanıp gerektiğinde takip de ederek o toplantının farklı yönlerini okurları için işliyor.Onbinlerce üyesine haftada bir gönderdiği e-bültende de bu haberler yer alıyor.

Tabiki Türkiye?nin her tarafındaSAĞLIĞINSESİ çalışanı yok. Sağlık çalışanları da haber gönderiyor, toplantıyı, duyuruyu yapan kişi veya dernek, birlik,vakıf yetkilileri veya anabilim dalı başkanları da?

İstanbul?daki sağlık toplantılarının ve etkinliklerin hepsine çoğu kezSAĞLIĞINSESİ katılamıyor. Ya izleyenlerden alıp kaynak göstererek kullanıyor veya işi organize eden firma gönderdiğinde işliyor.

Ancak yukarıda da bahsedilen firmalardan bazılarının yanlı davranışı, medyada ayırımcılık yapması SAĞLIĞINSESİ 'ni isyan ettirdi.

Bu firmalar internet medyasını dikkate almıyor. Ya da toplantı, etkinlik bittikten sonra lütfedip (!) işine gelen bilgileri göndererek dikkate aldığını göstermeye çalışıyor(?)

21. yüzyılın medyasını, internet medyasını hiçe sayan, dikkate almayan, sağlık medyasının bazı gazeteler, bazı televizyonlar ve bazı dergilerden ibaret olduğu düşüncesine sahip olan bu kuruluşlara SAĞLIĞINSESİ de hak ettiği şekilde davranma kararı aldı.

Sağlık sektöründe iş yapan ama sektörün vazgeçilmez parçaları sağlık çalışanlarının tüm bileşenlerini tek çatı altında toplayan, sağlık çalışanlarının yayın organı olanSAĞLIĞINSESİ ?ni dikkate almayanları SAĞLIĞINSESİ de artık dikkate almayacak, onların organize ettiği toplantı, açılış, kongre, kısaca her türlü etkinlik SAĞLIĞINSESİ nde YER ALMAYACAK.

Gönderilen tüm etkinliklerde organizasyonu yapan firmanın adına bakılacak. Bahsedilen yani medyada ayırımcılık yapan, sağlık çalışanlarının yayın organı SAĞLIĞINSESİ konseptini anlamamakta ısrar eden firmalardan biriyseSAĞLIĞINSESİ NDE O ETKİNLİKTEN BAHSEDİLMEYECEK.

Bu bağlamda tüm tıp fakültelerinin, sağlık sektöründeki; dernek, birlik ve vakıfların yetkililerine, ilaç firmalarının yöneticilerine SAĞLIĞINSESİ diyor ki:

"Düzenlediğiniz etkinlik(toplantı, açılış, kongre vs) SAĞLIĞINSESİ nde yer almadıysa; organizasyonunuzu yapan kuruluş bahsettiğimiz kuruluşlardan biri. Kullanmamamızın tek nedeni o firma. Bundan sonraki etkinliğinizin SAĞLIĞINSESİ ?nde yer almasını istiyorsanız bu firmayla çalışmamanızı öneriyoruz.?


Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim