• BIST 103.310
  • Altın 228,848
  • Dolar 5,4693
  • Euro 6,2098
  • İstanbul : 9 °C
  • Ankara : 14 °C
  • İzmir : 17 °C

İstanbul Sağlık Müdürlüğü Mektep Gibi Çalıştı(4)

<B>İstanbul Sağlık Müdürlüğü Mektep Gibi Çalıştı(4)</B>
Dilek Süzen

Görevden Alınan İstanbul İl Eski Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Bakar ?Üretilen değerlerin zarar görmesine neden olacak hiçbir davranışa asla izin verilmeyecek bir düzen kurduğuma eminim. Buralara birileri gelsin yanlış bir iş yapmaya kalksın, o Haseki hastanesinin o küçük başhekimlik odasından, ona asla müsaade etmem, bu arkadaşlarımın da benim yanımda buna asla müsaade etmeyeceğine eminim.

20 senenin personelini eğitmiş vaziyetteyiz. Böyle bir teşkilat bırakıyorum. 500 yüksek lisanslı yöneticimiz oldu. Bine tamamlamak istiyorduk. Sağlık ve hastane işletmeciliği ile ilgili 500 kişi İstanbul?da eğitim gördü.

Bizden sonraki yöneticileri de eğitmek istiyorum dedim. Ben zaten iyi yönetiyorum. Farklı siyasi görüşlerde olan insanların da bu eğitimi alması lazım ki ben buradan indiğim zaman o arkadaş gelsin biz yönetsin. Biz de iyi yönetilelim. İstanbul Sağlık Müdürlüğü bir mektep gibi çalıştı.

60 yaşındaki başhekimlerimiz buraya geldiler, geceleri sınıflarda 1,5 yıl ders gördüler. Haftanın 3 günü. Bu teşkilatta eğer bir hizmet aşkı olmasaydı ,60 yaşında bir başhekim veya eğitim hastanesi klinik şefi ya da Profesör X? in burada ne işi vardı!

Akşam 6? dan 9? a kadar niye eğitim almaya ihtiyaç duydu. Bu daha iyi yarınlara hazırlık için yapıldı.


Üretilen değerlerin zarar göreceği hiçbir davranışa asla izin verilmeyecek bir düzen kurduğuma eminim. Buralara birileri gelsin yanlış bir iş yapmaya kalksın, o Haseki hastanesinin o küçük başhekimlik odasından, ona asla müsaade etmem, bu arkadaşlarımın da benim yanımda buna asla müsaade etmeyeceğine eminim.

Dolayısıyla hepsine teşekkür ediyorum.Bakanlığın değerli bürokratlarına da teşekkür ederim. Sayın başbakan ve bakanımın ortak kararıyla görevden alındım, her ikisine de teşekkür ederim.

Bu toplantıdan 2 saat önce müsteşarı telefonla aradım. Ben buradayken birilerine görev veriliyor. Benimle görüşmek isteyen, sabaha kadar yanımda kalan başhekimlerime teklif yapılıyor. Bu o insanları yaralamaktır, bu doğru değil. O insanlara ben ayrıldıktan sonra görev teklif etmeniz gerekir. Şimdi görevden ayrıldım görevi devretmek için bekliyorum. Kimi istiyorsanız görevlendirin, görevimi teslim edeyim.?


Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim