• BIST 96.119
  • Altın 240,724
  • Dolar 5,8654
  • Euro 6,5694
  • İstanbul : 19 °C
  • Ankara : 17 °C
  • İzmir : 24 °C

Konuşmamı Kimse Yasaklayamaz(3)

<B>Konuşmamı Kimse Yasaklayamaz(3)</B>
Dilek Süzen

Görevden alınan İstanbul İl eski Sağlık Müdürü çarpıcı açıklamalarına devam ediyor: ? Ben sadece kalbinden itiraz eden zayıf imanlı bir kişi değilim. Ben dilsiz şeytan olmadım, olmayacağım. Benim konuşmamı kimse yasaklayamaz. Her zaman için doğruyu söyledim, söyleyeceğim de. Bir iş yapıldı ona muhalefet edilmeyecek. Ben kurşun asker değilim ki neden muhalefet etmeyeceğim. Neden doğruyu söylemeyeceğim?

Yani birileri sadece kendi kararlarının, tek başına aldıkları kararlarının mı doğru olmasını bekliyorlar?
Biz bu memlekette bu kadar okuduk, yöneticilik yaptık hiç mi fikrimiz olmayacak, neden rahatsız olundu ve olunuyor?

Ben Haseki hastanesindeki görevime dönüyorum ama orada bir problem olursa istifa eder, sivil toplumda hayatımı sürdürürüm.


Benim ayrılmamdan müteessir olan 6 müdür yardımcısı, 3 şube müdürü 20 başhekim, 20 civarında grup başkanı istifa ettiler. Onların bu tepkisine saygı duyuyorum. Bana geçmişte de , böyle bir günde de böyle ezici bir gücün karşısında da, destek verdikleri için benim yanımda olduklarını çekinmeden gösterdikleri için de hepsine teşekkür ediyorum. Ama görevlerini kimse için yapmıyorlar. O arkadaşlar bu devlet için görev yapıyı. Akşama kadar görevimin başındayım onaylarını imzaladım rica ediyorum, samimiyetle söylüyorum, gelip istifalarını geri alsınlar.

Hizmetlerinize devam etmekte yarar var. Bu oluşan yüksek değerdeki sağlık hizmetinin sizin ayrılmanızla kesintiye uğraması; ne bana, ne size, ne de hizmet ettiklerimize faydası olmaz. Olaya gösterdiğiniz tepki benim için önemelidir. İnşallah birileri içinde uluorta hareket edilmeyeceğinin ölçüsü olur, onlar içinde önemli olur.

2003? de bir vesileyle Sayın Başbakanıma ?beni biliyorsunuz, ben ne size, ne partinize hiçbir şekilde hizmet etmem? dedim, o da bana ?Mehmet bunları niye söylüyorsun, ben seni biliyorum? dedi. Ben de ?olsun unutulmasın? dedim.

Ben İstanbul?da 50 yılda verilmeyecek kadar takdir verdim. Fedakarca çok çalışan teşkilata çok takdir ve teşekkür yazdım. Bu teşkilat hepsine takdir yazılacak kadar çok çalıştı.

Ben 56 yaşındayım .İstanbul?da büyüdüm. Çok hızlı bir hayatım oldu. Varoş çocuğuyum halen de babamın yaptırdığı gecekonduda kalıyorum. Çok hızlı yaşadım çok fazla yaşayacağımı da düşünmüyorum. Nereye gideceğimi biliyorum, hayatım boyunca oraya gideceğimi hiç unutmadım. Her işimde adaleti gözettim.

En yetkili kişinin özel kalemi telefon açtı. Şile?den filan kadın doğumcuyu İstanbul?a al diye Baş üstüne alayım da. Bunun için Zeynep Kamilden bir kadın doğumcuyu oraya göndermem gerekir. Peki o kadın doğumcu her gün kendi arabasıyla 70 kilometre gidip 70 kilometre geri dönerken benim hangi hatırımı soracak!.Beni niye sorsun nedenini açıklarım.


İkincisi, mahşere gittiğimizde hesabı kim verecek. Döndü ?yok? dedi.
Dedim ki ?Bana bunu niye teklif ettiniz ki, ben bu teklifin yapılacağı adam mıyım??
Yani her işimizde adaleti esas aldık.

İstanbul sağlık teşkilatına karşı sert olduğum söylendi amirlerim tarafından. Benim sağlık müdür yardımcım başhekim yardımcısı, buradan ayrılsa 5 milyar döner 1,5 milyar da maaş 6,5 milyar alacak. Burada 2,5- 3 milyar alıyor. Grup başkanlarım da öyle. Eğer herkesi kırıp geçiriyorsam bu salonda bu kadar kişinin işi ne? Bütün mazoistler bana mı rastladı, çattı .Hakaret ediyorum, zülüm ediyorum, paraları da yok? Hayır arkadaşlar bütün iyi insanlar bana rastladı.

Yarın: İstanbul Sağlık Müdürlüğü Mektep Gibi Çalıştı(4)


Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim