• BIST 96.861
  • Altın 238,221
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul : 10 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İzmir : 13 °C

SAĞLIĞINSESİ’nden ZORUNLU AÇIKLAMA!!!!!!

<B>SAĞLIĞINSESİ’nden ZORUNLU AÇIKLAMA!!!!!!</B>
Dilek Süzen

SAĞLIĞINSESİ online olduğu ilk günden beri tarafsız bağımsız dürüst ve ilkeli yayıncılık politikasını taviz vermeden sürdürüyor. 250' ye yaklaşan baş yazar ve yazarı bünyesinde barındıran Türkiye?nin Tek Sağlık Portalı ve sanal ortamdaki Tek Sağlık Gazetesi özelliğini taşıyan SAĞLIĞINSESİ konumundan ötürü aldığı sorumluluğun bilinciyle bilime ters düşecek haber ve reklamları yayımlamıyor. ?Parasını veriyorum, yayınla? düşüncesiyle gönderilen reklamlar da yanıltıcı bilgiler içeriyorsa yayımlanmıyor, diğer haber portalarında, sağlık bölümlerinde veya sağlık sitesi olduğunu söyleyen sitelerde yayımlanmasına rağmen?

Sağlığın parayla satın alınabilir bir meta haline dönüştürülmeye çalışıldığı günümüzde sağlık konusunda yazılacak her kelimenin, yayımlanacak her görüntünün okurun, izleyicinin üzerindeki etkisini önceden hesaplamak gerekiyor.

Yazılı,sözlü, görüntülü ve elektronik medyanın bu konuda duyarlı olması gerektiğine inanan SAĞLIĞINSESİ "para kazanma kaygısı"ndan önce toplumun sağlığının göz önüne bulundurulması gerektiğine inanıyor.

Okurlarımızın de bildiği gibiSAĞLIĞINSESİ kimseyi, hiçbir kuruluşu karalamak kötülemek düşüncesinde değil. Tek amacı topluma doğru, gerçek bilgileri ulaştırmak. Bunu da bünyesindeki 250 baş yazar ve yazarıyla ,konularında uzman bilim adamlarıyla yapmaya çalışıyor.

Gazeteciliğin söylenilen yada gönderilen her haberi aynen yazmak olmadığını savunuyor. Ve katıldığı her toplantıda söylenilenleri değil, okurların merak ettiği bilgileri almaya çalışıyor.
Bunun için de gerekirse konunun uzmanlarından görüş de almayı ihmal etmiyor.
Tıpki Becel olayında olduğu gibi. Firmanın kalbini sev konulu reklam kampanyasından önce düzenlediği basın toplantısına SAĞLIĞINSESİ de katıldı.

Firmanın toplantıya getirdiği özel bir tanı merkezinin iç hastalıkları uzmanının söylediklerini dinledi ve sonunda
?Sağlıklı beslenme için doymuş mu, doymamış mı yağı tercih edelim.Bu margarin hangi gruba giriyor?
diye sordu.
" Doymamış yaş grubunu tercih edeceğiz, bu margarinde doymamış yağ grubuna giriyor deyince devlet hastanelerinden; 2. si Haseki biri Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 3 dahliye klinik şefine de aynı soruyu yöneltti.

Konu kalp sağlığı olunca, toplumda kalp sağlığı bilincinin yerleştirilmesinde büyük çaba sarf eden Türk Kardiyoloji Derneği'nin Lipid Çalışma Grubu başkanının da görüşünü alıp yayınladı.

Tüm bu uzmanların görüşü ortaktı:
"Becel margarindir.Doymuş yağdır. Kalp sağlığı için doymuş yağları önermiyoruz.Margarin, kalp dostu olamaz?


Uzman görüşleri teybe kaydedildiği şekilde yayımlandıktan sonra artıkSAĞLIĞINSESİ' nin gazetecilik anlamında yapması gereken bir şey kalmamıştı.
Margarin konusunda yorumu, kararı okuruna bırakıyordu.
Tüm bunları okurlarımızın sorularına toplu yanıt vermek amacıyla yayınlıyoruz. Başka bir amacımız yok!?


Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim