• BIST 95.411
  • Altın 222,909
  • Dolar 5,3543
  • Euro 6,1031
  • İstanbul : 4 °C
  • Ankara : -2 °C
  • İzmir : 5 °C

Marmara Bölgesi Tabip Odaları TOPLANDI!

Marmara Bölgesi Tabip Odaları TOPLANDI!
Marmara Bölgesi Tabip Odaları 19 Eylül 2010 tarihinde Bursa Tabip Odası’nın ev sahipliğinde toplandı.

Yaklaşık 40 kişinin katıldığı toplantıyı İTO başkanı  Prof. Dr.M. Taner Gören ve TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Prof. Dr. Feride Aksu Tanık yönettiler. Ev sahibi Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Kayahan Pala’nın açılış konuşmasından sonra toplantı başladı. Toplantının öğleden önceki bölümünde Tam Gün, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararı sonrası yaşananlar tartışıldı. Sağlık Bakanlığı’nın hekimlere yönelik onur kırıcı, saldırgan ve suçlayıcı tutumu ele alındı. Bu tutuma ilişkin, öğlen saatinde TTB Başkanı ve katılımcıların gerçekleştirdiği bir basın açıklaması yapıldı.

Öğleden sonraki oturumda ise Aile Hekimliği uygulamasında yaşanan sorunlar Bursa örneği üzerinden yapılan sunun eşliğinde tartışıldı. Katılımcılar kendi illerinde yaşanan deneyimleri aktardılar.

Son olarak 25-26 Eylül 2010 tarihlerinde yapılacak olan, 65 tabip odası yöneticilerinin katılacağı Genel Yönetim Kurulu toplantısı gündem önerileri tartışıldı. Gündeme şu maddelerin alınması önerildi:

1.Türkiye sağlık ortamı ve güncel durumun değerlendirilmesi

2. Seçim Sonrası mücadele yapılan alanlar ve yapılanların tartışılması

3. Tabip Odalarının seçim sonrası yaptığı etkinlikler ve bunların değerlendirilmesi

4. Anayasa Mahkemesi kararı sonrası Tam Gün, zorunlu mesleki sorumluluk sigortası, mesai saati uygulamaları ve diğer sorunların tartışılması, çözüm önerilerin geliştirilmesi

5. Sağlıkta Dönüşüm Programında gelinen nokta ve bundan sonra mücadele hattının nasıl çizileceğinin belirlenmesi ve eylem planının çıkarılması

6. Barış çağrısının tüm hekimlerin sesi olacak bir şekilde, yeniden ve güçlü yapılması

 Toplantıya Marmara Bölgesi’nde bulunan ve ülkemizdeki hekimlerin yaklaşık % 40’ının yaşadığı on ilin Tabip Odası başkan, genel sekreter ve yöneticileri ile TTB Merkez Konseyi’nden Başkan Dr. Eriş Bilaloğlu,  II. Başkan Prof. Dr. Özdemir Aktan, Genel Sekreter Prof.Dr. Feride Aksu Tanık ve Dr. Hüseyin Demirdizen katıldılar.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim