• BIST 99.835
  • Altın 243,334
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul : 13 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İzmir : 16 °C

SAĞLIĞINSESİ GAZETESİ'NİN 2. SAYISI ÇIKTI

SAĞLIĞINSESİ GAZETESİ'NİN 2. SAYISI ÇIKTI
Dilek Süzen


SAĞLIĞINSESİ GAZETESİ
'nin 2. (Kasım) sayısının dağıtımına 19 Kasım 2008 tarihi itibariyle başlandı.


Kasım sayısında SAĞLIĞINSESİ GAZETESİ
'inde yer alan haberlerden bazı kesitler veriyoruz.

?Bitkisel ürünlerin tartışıldığı toplantıda bu ürünlerin ithal ve üretim izninin Sağlık Bakanlığına verilmesini isteyen Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerine, Tarım Bakanlığı yetkilisinin yanıtı sert oldu:
? Her gün Tarım Bakanlığı İlaçtan Elini Çeksin diye 250 faks gönderiyorsunuz lütfen bu fakslardan bazıları da piyasa satılan ve zararlı olduğundan emin olduğunuz bitkisel ürünler hakkında olsun. Bunları ihbar edin, bizde üzerine gidelim?


... Bir gazete yazarının küçük çocuğa taciz davasında Adli Tıp Kurumu Raporunu imzalayan doktorlara uyarıdan meslekten men cezasına kadar geniş yelpazede bir ceza gelecek.

? Kamu Serbest Diş Hekimlerinden Hizmet Satın Alacak? ama nasıl?


?. Heredot tarih kitabında Krotonlu Demokodes isimli hekimin yılda 1 talent kazandığını yazar. Bugünkü rakamlarla bir gümüş talent 300 bin dolar, 1 altın talent 1 milyon dolar olarak hesaplanmaktadır.


? Tıbbi hata dosyaları nasıl inceleniyor?

?Tüm yönleriyle diyabet

... Sağlık bakanlığı doktorların doğum yaptırmayı bilmedikleri için sezaryene yöneldiğini ancak sezaryen sayısını azaltmaya kararlı olduğunu açıklaması üzerine kadın doğum uzmanları bunun nasıl yapılabileceğini Sağlığınsesi için tartıştılar


.. Genetiği değiştirilmiş gıdalar gerçekten zararlı mı? Ülkemizde bu tür gıdalar üretilmiyor ama tüketiliyor!


?THD Genel Başkanı hemşirelerin kendi meslekdaşları tarafından mağdur edildiğini ancak iş kaybetme korkusu yüzünden sessiz kaldıklarını söyledi.


..Diş Hekimleri Malzeme Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

..TVHB ile Veteriner Hekimler Odalarında değişim şart. Nedenini İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Tahsin Yeşildere yazdı.

..Anılarını Sağlığınsesi Gazetesi için kaleme alan diyetisyenlik mesleğinin duayeni Prof. Dr. Ayşe Baysal, Amerikalı diyetisyenin gitmesiyle doktorların neden paniğe kapıldıklarını anlattı.

?Biotetikte örsenelebilir gruplar


daha neler ... neler....


Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim