• BIST 97.956
  • Altın 235,308
  • Dolar 5,4900
  • Euro 6,1994
  • İstanbul : 14 °C
  • Ankara : 16 °C
  • İzmir : 20 °C

TDB İsyan ETTİ: 302 Gündür Görüşüyoruz Sonuç YOK!

TDB İsyan ETTİ: 302 Gündür Görüşüyoruz Sonuç YOK!
Dilek Süzen

TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Murat Akkaya 302 gündür Kamunun başta muayenehaneler olmak üzere tüm özel sağlık kuruluşlarından ağız diş sağlığı hizmeti almasına yönelik hükümet yetkilileri ile görüşmeler yaptıklarını belirterek, ?29 Ocak 2009 SGK Başkan Vekili Fatih Acar teknik alt yapı çalışmalarının Ağustos ayında sona erip Eylül ayında hizmet alımına başlanacağını söylemişti. Ama TDB üzerine düşeni yaptığı halde Başbakanımızın ve bakanlarımızın hizmet alımı konusundaki açıklamalarını doğrulayacak bir sonuca, hala ulaşamadık? dedi.

Hizmet alımı konusunda gelinen son noktayı görüşmek ve beklentilerini dile getirmek amacıyla Başbakandan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanından, Maliye Bakanından randevu talep eden TDB Başkanı Murat Akkaya gönderdiği randevu talep yazısında özetle şu konuların altını çizdi:

? TDB bu konudaki teklifini 17 Eylül 2008 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına sundu.

11 Ekim 2008' de TDB yönetimi, İstanbul?da Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan ile görüşmüştür. Başbakan, muayenehanelerin de bu ülkenin bir kaynağı olduğunu ve onları önemsediğini, hizmet alımı konusunu ilk bakanlar kurulu toplantısında gündeme getireceğini ifade etmiş, gerekli görevlendirmeleri yapacağını söylemişti.

Böylece teknik çalışmalara başlanıldı. 29 Ocak 2009 tarihinde SGK Başkan Vekili Fatih Acar teknik alt yapı çalışmalarının Ağustos ayında sona erip Eylül ayında hizmet alımına başlanacağını söylemişti.Eylül ayına hızla yaklaştığımız şu günlerde, TDB üzerine düşeni yaptı ama başta başbakan olmak üzere diğer yetkililerin hizmet alımı başlayacak şeklindeki açıklamalarını doğrulayacak bir sonuca ulaşılamayacağını düşünüyoruz.

302 gündür devam eden sürecin halkın ağız ve diş sağlığı hizmetlerine olan ihtiyacı ve meslekdaşlarımızın talepleri doğrultusunda biran önce sonuçlandırmasını bekliyoruz.
Bu konuda gelinen noktayı görüşmek ve beklentilerimizi iletmek için randevu talep ediyoruz.?


Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim