• BIST 99.835
  • Altın 243,334
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul : 12 °C
  • Ankara : 12 °C
  • İzmir : 20 °C

Onkologlar Eylül’de ANTALYA’da BULUŞACAK …

<U>Onkologlar  Eylül’de ANTALYA’da BULUŞACAK …</U>
Dilek Süzen

Anadolu Tıbbi Onkoloji Derneği (ATOD) tarafından düzenlenen 6. Ulusal Tıbbi Onkoloji Kongresi, 24-28 Eylül 2009 tarihleri arasında Su Sesi Hotel Antalya?da yapılacak. Klinikte karşılaşılan sorunların da irdeleneceği kongrede; Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Dairesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer?de bakanlığın kanser hastalığına bakış açısını anlatacak. Bugüne kadar ESMO ve ASCO gibi büyük Onkoloji Kongrelerinde bile sık tartışılmayan bilimsel düzeyi yüksek konular da bu kongrede masaya yatırılacak.

ATOD ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, kongrede bazı ilklerin de gerçekleşeceğini belirterek SAĞLIĞINSESİ 'ne şunları anlattı:

" Her yıldan farklı olarak bu yıl UTOK, Tıbbi Onkoloji camiasının tümüyle buluştuğu bilimsel bir ortam oluşturuyor. Ülkemizin hemen her kliniği ve her hocası kongremize tam destekle katılıyorlar.

Kongremizin bu yılki konuşmalarına bakılacak olursa; alışılmışın dışında textbooklarda göremediğimiz, klinikte yaşadığımız sorunların irdelendiği konuşmalar yer alıyor.

Kongreyi baştan sona izleyen bir onkoloji Fellowu Onkolojiyi çok üst düzey bir bakış açısıyla kafasında toparlayarak ayrılabilecektir.


Bu kongrede bir ilk yaşanacak ve 1. Tıbbi Onkoloji Ödüllerinin ödül töreni kongremizde yapılacak.


Tıbbi Onkoloji Bilim Ödülü, Tıbbi Onkoloji Genç Araştırmacı Ödülü, Tıbbi Onkoloji Yılın Fellowu Ödülü (ki 1-10 fellowa verilebiliyor) ödül seromonileri kongre kapsamında düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

Yönetim kurulumuzun aldığı kararla bu ödüllerin isimleri bu yıldan itibaren genç yaşta aramızdan ayrılan rahmetli arkadaşımız Prof. Dr. Mustafa SAMUR' un anısını yaşatmak üzere "Prof. Dr. Mustafa SAMUR Bildiri Ödülleri" olarak adlandırıldı.
Böylece gerçekten dürüst ve bilimsel bir klinisyen olan arkadaşımızın ismi genç nesillerce anılacak.

Ödüllerin sayısı her kategoride 10 bildiri olarak belirlendi. Bu sayının azaltılıp artırılması bilimsel jürinin takdirine bırakıldı.
Bildiri ödülleri için son gönderim tarihi 7 Eylül 2009'dur.

Ancak sözel bildiriler tartışmacı hocalarımızca önceden inceleneceğinden Sözel Bildirilerin son gönderilme tarihi 28 Ağustos 2009?dur.

Pfizer İlaç Türkiye Genel Müdürü Sayın Melih Memecan ile Kanser Savaş Daire Başkanımız Prof. Dr. Murat Tuncer Hocamızın kongremizin açılışında konuşmaları olacak.

Ayrıca Tıbbi Onkoloji Camiasının büyük hocalarından, hepimizin yetişmesinde emeği olan bir büyük hocamızın da sürpriz konuşmaları yer alacak.

İşte kongrede işlenecek konulardan birkaçı


Türkiye?de Tıbbi Onkolojinin Dünü, Bugünü, Yarını
Türkiye?de Devletin Kansere Bakış Açısı
İlaç Endüstrisi ve Onkoloji 2009
Vitaminler ve kanser
Baş-boyun kanserlerinin bireyselleştirilmiş tedavisi: Baş-boyun kanserinde yeni moleküler ve prognostik faktörleri nasıl kullanabiliriz?
MEME KANSERİ 2009
Metastatik renal hücreli kanser tedavisinde moleküler yolaklar ve hedefe yönelik ajanlara cevap, direnç ve klinik yarar.
Kemik metastazlarının fizyopatolojisi ve tedavisinde yenilikler Radyonüklid / radyoizotopik tedaviler ve endikasyonları
Tümör mikroçevresinin anlaşılması ve hedeflenmesi
KÜÇÜK HÜCRELİ DIŞI AKCİĞER KANSERLERİ 2009
KOLOREKTAL KANSERLER 2009
ASCO 2009 HIGHLIGHTS
GENİTOÜRİNER ONKOLOJİ 2009
Mide kanseri 2009

Serviks kanserlerinin eradikasyonu: HPV Aşıları kime, ne zaman, ne kadar gerekli?

Niçin Radyolog ve Onkolog arasındaki iletişim güçlü ve sıkı olmalı?

Prostat kanseri tedavisinde tıbbi onkolog neleri bilmeli.


Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sağlığın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 259 58 09 | Haber Yazılımı: CM Bilişim